LECZENIE NADPOTLIWOŚCI
Nadpotliwość ciała, w tym nadmierne pocenie twarzy, głowy, pod pachami czy nadmierna potliwość stóp to choroba, którą należy leczyć.
Cel leczenia nadpotliwości
Celem leczenia nadpotliwości jest zablokowanie receptorów nerwowych zaopatrujących gruczoły potowe, co w efekcie prowadzi do uniemożliwienia nadmiernego wydzielania potu. Podany we właściwy sposób preparat o właściwościach blokujących jego transmisję daje efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Utrzymują się one kilka miesięcy, a powtórzenie procedury dodatkowo nasila działanie i wydłuża okres, w którym dany rejon ciała się nie poci.
Terapia wspomnianą substancją pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych, niweluje pocenie stóp, zwalcza nadmierne pocenie twarzy i głowy, usuwa nadmierne pocenie pod pachami.
Zabieg iniekcji preparatu blokującego potliwość zawsze poprzedzony jest dokładnym wywiadem medycznym podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Ma to na celu zapewnienie Pacjentowi maksimum bezpieczeństwa dla jego zdrowia i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Efekty zabiegu leczenia nadpotliwości utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
- schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
- ciąża oraz karmienie,
- uczulenie, na którykolwiek składnik preparatu,
- miejscowe zakażenia skóry,
- problemy z krzepliwością krwi,
- stosowanie bądź odstawienie w przeciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy.