Lipoliza iniekcyjna

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

EFEKTY:

ABC lipoliza iniekcyjna – najczęściej zadawane pytania

Dla kogo zabieg lipolizy?

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Jak wygląda zabieg?

Podczas konsultacji zebrany zostaje wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany. Następnie, po dezynfekcji skóry, wstrzykiwany jest preparat w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. 

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie serii zabiegów endermologii.

Czy zabieg daje trwałe rezultaty?

TAK, jeżeli pacjent nie przytyje.

Zalecenia po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności zawodowej, do codziennych obowiązków. Jednak przez około 7-14 dni, w zależności od indywidualnej tolerancji/dolegliwości bólowych, nie należy uprawiać intensywnych wysiłków fizycznych. W trakcie zabiegu, w zależności także od okolicy poddanej zabiegowi osoba wykonująca zabieg przekaże dokładnie informacje pacjentowi jakich ćwiczeń i jakiej aktywności fizycznej należy unikać. Do 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny oraz basenu