Modelowanie i powiększanie ust

Już od kilkunastu lat wypełnianie ust cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Kobiety wybierają ten zabieg ze względu na błyskawiczny efekt – usta natychmiast stają się pełniejsze i bardziej nawilżone. Z zabiegu modelowania ust korzystają zarówno osoby starsze, jak i młode. Rozwiązanie to może pomóc nie tylko w osiągnięciu satysfakcjonującego wyglądu warg, ale także poprawić niedoskonałości powstałe w wyniku upływającego czasu.

Zabieg powiększania lub modelowania ust polega na wstrzyknięciu naturalnego biopolimeru o odpowiedniej gęstości, przy użyciu różnorodnych technik jego aplikacji, zależnie od oczekiwań Pacjenta i warunków anatomicznych ust. Składnik wykorzystywany do zabiegu jest jednym z głównych budulców skóry, a w organizmie człowieka odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia. Jeżeli jego poziom spada, skóra ulega wysuszeniu i wiotczeniu, czego efektem są powstałe zmarszczki. Organiczny wypełniacz stosowany podczas modelowania ust może znacznie zwiększyć ich objętość oraz skorygować kształt. Kobiety posiadające tzw. smutny uśmiech, mają możliwość podniesienia kącików ust. Oprócz powiększania warg jego aplikacja wpływa na poprawę elastyczności i nawilżenia skóry. Podczas zabiegu powiększania ust stosowane są preparaty zawierające dodatkowo środek znieczulający, aby zapewnić maksymalny komfort.

METODA RUSSIAN LIPS

Tradycyjne techniki wypełniania ust naturalnym biopolimerem umożliwiają skorygowanie asymetrii – zarówno pomiędzy wargą górną i dolną, jak i pomiędzy lewą oraz prawą stroną ust. Modelowanie pozwala także na podkreślenie łuku kupidyna, podniesienie kącików ust, a przede wszystkim powiększenie objętości warg. Z kolei metoda Russian Lips pozwala uzyskać efekt pełnych ust przy jednoczesnej kontroli ich kształtu i objętości – w ten sposób wykluczone zostaje ryzyko nadmiernego powiększenia i powstania tzw. kaczego dzióbka.

Główną zaletą metody Russian Lips jest uzyskanie spektakularnego efektu powiększenia i pełnych ust, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego kształtu.

Zabieg umożliwia zarówno modelowanie ust u młodych osób, jak i korygowanie kształtu oraz odmładzanie ich okolic u osób starszych. Użycie organicznego, naturalnego wypełniacza zapewnia dodatkowo efekt nawilżenia i rewitalizacji ust, a także ich wygładzenia.

Efekt powiększania ust utrzymuje się przez około 8-10 miesięcy, a poziom utrzymania biopolimeru w organizmie jest kwestią indywidualną i może być przyspieszone przez palenie papierosów czy ekspozycję na słońce.

Substancja podawana do głębszych warstw skóry to naturalny, organiczny wypełniacz. Można za jego pomocą powiększać usta, redukować zmarszczki, wypełniać zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, zagłębienia brody, opadające policzki czy zapadnięte skronie. Doskonale nadaje się też do likwidacji lwiej bruzdy, usuwania poziomych zmarszczek czoła oraz innych tego typu zabiegów.

Wykorzystywany do zabiegów biopolimer jest dobrze tolerowany przez organizm, a rezultaty zabiegów są natychmiastowe. Po 10-12 miesiącach preparat jest naturalnie rozkładany przez obecne w ciele enzymy, dlatego dla utrzymania efektu zabiegi należy powtarzać.