Pielęgnacja stóp

Zabieg PEDICURE SPA to chwila ukojenia i relaksu dla stóp. Jest to specjalistyczny zabieg kojąco-relaksujący, skierowany na wzbogaconą pielęgnację stóp. Obejmuje usunięcie zrogowaceń i zgrubień, modelowanie paznokci oraz głębokie nawilżanie i masaż. Celem zabiegu jest intensywna odnowa i regeneracja a także przywrócenie ulgi obolałym stopom.

Zabieg wzbogacony jest stylizacją paznokci Indigo PROTEINE BASE.

Podologia

Piękne i zadbane stopy są marzeniem wielu kobiet. Jednak należy pamiętać, że powinniśmy dbać nie tylko o względy estetyczne naszych stóp. Dbanie o ich zdrowie i leczenie wszelkich zmian występujących w obrębie stóp przyniesie ulgę i pozwoli powrócić do normalnego trybu życia.

PODOLOGIA skupia się na leczeniu chorób, diagnostyce oraz pielęgnacji stóp.

Zadaniem naszego podologa jest wyeliminowanie schorzeń związanych ze stopami, a w obszarze jego działań znajduje się leczenie dolegliwości, jakimi są na przykład wrastający paznokieć, grzybica stóp, problem pękających pięt, usuwanie odcisków, nagniotków i modzeli. Oprócz leczenia wyżej wymienionych schorzeń podolog zajmuje się także wykonywaniem rekonstrukcji paznokci, masażu stóp czy opatrunku na stopach, a także profesjonalnym obcinaniem paznokci.

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą pielęgnacji stóp i profilaktyki leczenia chorób z nimi związanych nasz podolog z przyjemnością Ci jej udzieli.

Pedicure podologiczny jest podstawowym zabiegiem podologicznym.

Zostaje on poprzedzony szczegółową konsultacją podologiczną, podczas której badany jest ogólny stan stóp, rozpoznane występujące dolegliwości oraz przeprowadzony dokładny wywiad, by jak najlepiej dobrać skuteczne zabiegi, preparaty oraz pielęgnację.

Do wykonania zabiegu stosowane są odpowiednio dobrane narzędzia i preparaty.

Klient otrzymuje także zalecenia profilaktyczne dotyczące właściwej pielęgnacji stóp w warunkach domowych.

Zadaniem naszego podologa jest:

Prawidłowe obcięcie paznokci,  usunięcie zrogowaceń oraz opracowanie i oczyszczenie wałów paznokciowych a następnie wygładzenie stwardniałych i szorstkich miejsc, co pozostawia skórę stóp miękką i miłą w dotyku. 

LECZENIE MODZELI I NAGIOTKÓW

Modzele i nagniotki są miejscami występowania hiperkeratoz, czyli wzmożonego i nadmiernego rogowacenia naskórka. Najczęściej są dosyć duże, płaskie, o żółtym zabarwieniu, okrągłe lub owalne. Tworzą się najczęściej na opuszkach palców lub podeszwach stopy pod główkami kości śródstopia.

Najczęstszymi przyczynami powstawania modzeli i nagniotków są: deformacje układu kostnego stóp, niewłaściwe obuwie oraz nadmierne ścinanie zrogowaciałego naskórka.

Modzele i nagniotki należy usuwać, gdyż poza nieestetycznym wyglądem, z czasem mogą sprawiać dolegliwości bólowe. Dodatkowo mogą przyczynić się do pojawienia się zakażeń grzybiczych, wirusowych lub bakteryjnych, a wyniku utraty elastyczności mogą powodować nieprzyjemne pęknięcia naskórka.

Niezwykle ważna podczas terapii, jest również pielęgnacja domowa, która ma na celu zapobiegać powstawaniu zgrubień.

Zadaniem naszego podologa jest:

Przy zastosowaniu odpowiedniej  terapii, usunąć modzele czy też nagniotki, a także skupić się na stopniowym  usuwaniu zewnętrznej warstwy zrogowaciałej skóry.

 

LECZENIE ODCISKÓW

Odcisk to wyraźnie odgraniczona, twarda, niewielka zmiana na skórze zbudowana z wielu warstw rogowych komórek naskórka, posiada centralnie zlokalizowany rdzeń rogowy, a jego kolor może przybierać różne odcienie. Odcisk powstaje na skutek tarcia i trwałego ucisku powoduje dolegliwości bólowe.

Zadaniem naszego podologa jest:

prawidłowa ocena rodzaju powstałej zmiany i stopnia zaawansowania.

Następnie podolog wykonuje zabieg usuwania odcisków, który odbywa się za pomocą skalpela, dłuta podologicznego a także odpowiednich frezów. Prawidłowo wykonany zabieg jest niemal bezbolesny. Po usunięciu odciska stosowany jest opatrunek odciążający. Niestety odciski mają tendencje do nawracania, dlatego jeśli stopa ma być uwolniona od tych bolesnych zmian powinna być chroniona przed czynnikami powodującymi ich powstawanie. Odcisków nie należy usuwać samodzielnie, może to doprowadzić do rozwinięcia się grzybiczych lub bakteryjnych infekcji, które spowodują kolejne komplikacje. Nie usuwane odciski stają się coraz głębsze coraz bardziej bolesne i uniemożliwiają prawidłowe chodzenie.

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Problem pękającej skóry pięt dotyka wielu z nas. Szorstkie, popękane pięty wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale mogą też prowadzić to poważnych konsekwencji zdrowotnych. Głębokie pęknięcia mogą sięgać aż do tak zwanej skóry właściwej, co tworzy idealne warunki do rozwoju bakterii, wirusów i grzybów.

W  większości przypadków skuteczną metodą jest profesjonalna dobrana terapia, która przyniesie szybkie i oczekiwane efekty.

Zadaniem naszego podologa jest:

ocena wartości hydro-lipidowe skóry stóp. W zależności od stopnia i głębokości pęknięć podolog przyjmuje odpowiednią strategię leczenia. Zastosowane leczenie podologiczne jest bezbolesne. Zazwyczaj stosuje się odpowiednie preparaty zmiękczające naskórek. Za pomocą dłuta podologicznego lub odpowiednio dobranego frezu, usuwa się nadmierną ilość skóry rogowej. Potem zgodnie z liniami papilarnymi na skórze drobnoziarnistym frezem albo kapturkiem zamyka się pory tkanki skórnej. Zakładany jest opatrunek z odpowiednim preparatem.

Efekt pracy podologa w tym przypadku widoczny jest zazwyczaj już po kliku dniach. Jest to jednak uzależnione od stanu i zaawansowania pęknięć.

Ilość zabiegów i wizyt kontrolnych zawsze zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Po całkowitym wyleczeniu pękających pięt zaleca się co jakiś czas kontrolę u podologa w celu wyeliminowania ewentualnych nawrotów pękania skóry na piętach.

W celu podtrzymania efektów zabiegu, podolog zaleci stosowanie kremów przeciwdziałających pękaniu skóry oraz odpowiednią pielęgnację stóp w warunkach domowych.

Produkty te można zakupić w naszym Studio.

LECZENIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Problem wrastającego paznokcia powstaje, gdy boki paznokcia wrastają w skórę uszkadzając jej strukturę. Jednak wiele osób często ignoruje ten problem, ponieważ w początkowym stadium wrośnięty paznokieć powoduje jedynie zaczerwienienie wału paznokciowego i wrażliwość na dotyk. Jednak zignorowany, może prowadzić do zwiększenia bólu palca oraz rozwinięcia się niebezpiecznego stanu zapalnego, który będzie uniemożliwiał normalne funkcjonowanie. Dlatego też tak ważne jest, aby w momencie kiedy pojawią się pierwsze objawy, jak najszybciej zgłosić się do podologa.

Zadaniem naszego podologa jest:

przeprowadzenie wywiadu, zbadanie stanu paznokci oraz zaplanowanie odpowiedniej terapii, a co najważniejsze zlikwidowanie dolegliwości bólowych.

Im wcześniej zostanie wdrożone leczenie tym szybciej można spodziewać się zadowalających efektów.

 

Najczęściej jest to usunięcie wrastającej części paznokcia i założenie klamry.  Czynności te przeprowadzone są zazwyczaj podczas pierwszego zabiegu. Klamra z odpowiednią aktywacją ukierunkowuje płytkę paznokciową tak aby paznokieć mógł rosnąć w odpowiednim kierunku nie dając przy tym dolegliwości. Efekty widoczne są już nawet po pierwszym tygodniu od zakończenia zabiegu, a dolegliwości bólowe ustępują często zaraz po zabiegu.

Klamrę na paznokciu nosi się w zależności od przypadku od ok. miesiąca do kilku miesięcy. W tym celu wymagana jest co jakiś czas kontrola.

Podolog na wizycie kontrolnej może dokonać ewentualnej korekty naciągu klamry lub sprawdzi stan i postęp terapii.

REKONSTRUKCJA PAZNOKCI

Rekonstrukcja paznokci to bezbolesny zabieg o charakterze estetycznym, którego celem jest ukrycie ubytków w płytce paznokciowej powstałych na skutek urazów mechanicznych lub zmian chorobowych.

Rekonstrukcja paznokci to doskonały zabieg dla wszystkich osób cierpiących z powodu nieestetycznych ubytków płytki paznokciowej, które nie pozostają bez wpływu na ich codzienne funkcjonowanie.

Zadaniem naszego podologa jest:

Zadaniem podologa jest wykonanie zabiegu, który polega odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt.

Zabieg polega na zastosowaniu masy do rekonstrukcji, która uszczelnia łożysko z płytką paznokciową. Powoduje to zabezpieczenie paznokci przed ich zainfekowaniem. Masy żelowe i akrylowe stosowane do rekonstrukcji paznokci mają nie tylko działanie grzybobójcze i bakteriobójcze, ale także zapewniają estetyczny wygląd paznokci. Z powodzeniem stosowane są także do poprawy wyglądu nierównych płytek paznokciowych, do ochrony łamliwych, rozwarstwionych i nadłamanych paznokci.

Dodatkowo stosując odpowiednio dobrane produkty do pielęgnacji paznokci, proces regeneracji jest przyspieszony, a płytki paznokciowe rosną zdrowe i mocne.

Efekty zabiegu reprezentują zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne – zrekonstruowany paznokieć wygląda naturalnie, zapobiega powstawaniu nowych źródeł grzybiczych oraz uwalnia stopę od dyskomfortu w czasie noszenia skarpet oraz obuwia.