Makijaż okolicznościowy i wieczorowy

Profesjonalnie wykonany makijaż potrafi czynić cuda, dodaje pewności siebie, sprawia, że czujemy się wspaniale i wyglądamy pięknie.

Każda okoliczność czy uroczystość wymaga odpowiedniego wizerunku.

Wydarzenia takie jak ślub, wesele, studniówka, bal sylwestrowy czy rodzinna impreza to momenty kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo, pięknie i zachwycająco, a odpowiedni makijaż sprawia, że stajemy się najlepszą wersją siebie.

Makijaż wieczorowy znacznie różni się od makijażu dziennego. Powinien być on zdecydowanie mocniejszy, bardziej wyrazisty, o wyraźnie zaakcentowanych konturach, a zastosowane kolory uzależnione przede wszystkim od charakteru naszego wieczornego wyjścia. Sztuczne oświetlenie i świece skutecznie pochłaniają kolory.

Zawsze jednak musi być on dostosowany przede wszystkim do koloru sukni jaką założymy i musi eksponować zalety naszej cery i twarzy. Sztuczne rzęsy i róż to nieodzowne jego elementy.

Makijaż dzienny

W makijażu dziennym unikamy przesady. Ogólną zasadą jest zachowanie umiaru i naturalnego wyglądu w ostrym świetle dziennym. Makijaż dzienny powinien być raczej dyskretny. 

Duże znaczenie przy jego wykonaniu ma pora roku. 

Zimą stosujemy jaśniejsze kolory niż latem, ponieważ intensywność barw bardziej uwydatnia się w czasie mrozu. 

Latem natomiast żywsze kolory ładniej harmonizują z opaloną skórą.

Makijaż ślubny

Jest wyjątkowym rodzajem makijażu. Wykonanie ostatecznej jego wersji poprzedza tak zwany makijaż próbny.

Makijaż próbny wykonuje kosmetyczka po obejrzeniu cery panny młodej, uwzględnieniu jej preferencji, otrzymaniu od niej informacji na temat koloru sukni i upięcia włosów. 

Można go wykonywać kilkakrotnie. 

Ostateczny makijaż ślubny wykonuje się na kilka godzin przed ślubem i na najlepszych kosmetykach. 

Muszą być one trwałe, by makijaż pozostał całą noc na twarzy.