Medycyna estetyczna Jasło

Medycyna estetyczna zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym świecie, gdy coraz więcej osób pragnie poprawić swoją urodę. Rozwój nowatorskich technologii, innowacyjnych substancji oraz zastosowanie zaawansowanych metod pozwala na usuwanie niedoskonałości skóry. Dzięki różnym zabiegom medycyny estetycznej, można osiągnąć efekt naturalnie poprawionego wyglądu, sprawiając wrażenie wypoczętej, odprężonej i zadbanej cery. W medycynie estetycznej coraz większą popularność zdobywają nieinwazyjne metody redukcji zmarszczek i odmładzania skóry. Dwie z nich, toksyna botulinowa, znana także jako botoks, oraz kwas hialuronowy, oferują niwelowanie zmarszczek bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Kwas hialuronowy  jest to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie, a jej niedobór przyczynia się do powstawania zmarszczek. Zabieg polega na podaniu kwasu do wybranych miejsc na twarzy, co pozwala na redukcję zmarszczek oraz wypełnienie zapadnięć na twarzy. Efekty zabiegu są natychmiastowe, a preparat naturalnie rozkładany jest przez organizm po 10-12 miesiącach.

Inną popularną metodą jest usuwanie zmarszczek toksyną botulinową. Botoks zapobiega starzeniu się skóry oraz redukuje istniejące już zmarszczki, dlatego też najczęściej stosuje się go w okolicy czoła i oczu. Zabieg polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni. Efekty zabiegu są widoczne po około 3-10 dniach, a ich utrzymanie wynosi od 3 do 12 miesięcy.

 

Zabieg wolumetrii twarzy czy poprawy owalu twarzy jest zabiegiem, który polega na modelowaniu konturów i kształtu twarzy za pomocą wypełniaczy. Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze i odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. Zabieg wolumetrii twarzy pozwala na poprawę owalu twarzy, podniesienie opadających policzków, skorygowanie zapadniętej skóry pod oczami,, zmniejszenie zmarszczek i bruzd oraz nadanie twarzy młodszego i świeższego wyglądu.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub po wcześniejszym nałożeniu kremu znieczulającego na skórę. Lekarz wprowadza kwas hialuronowy lub inny wypełniacz do wybranych miejsc za pomocą igły lub kaniuli. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

 

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest modelowanie i powiększanie ust, który zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno wśród młodych, jak i starszych kobiet. Polega on na wstrzyknięciu naturalnego biopolimeru o odpowiedniej gęstości, który pomaga zwiększyć objętość ust oraz skorygować ich kształt. Preparat wykorzystywany do zabiegu to jeden z głównych budulców skóry, który odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia. Zabieg modelowania ust może pomóc nie tylko w osiągnięciu satysfakcjonującego wyglądu warg, ale także poprawić niedoskonałości powstałe w wyniku upływającego czasu.

Inną metodą modelowania ust jest  Russian Lips pozwala uzyskać efekt pełnych ust przy jednoczesnej kontroli ich kształtu i objętości – w ten sposób wykluczone zostaje ryzyko nadmiernego powiększenia i powstania tzw. kaczego dzióbka. Główną zaletą tej metody jest uzyskanie spektakularnego efektu powiększenia i pełnych ust, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego kształtu.

Polecamy również